Статті

Сезони дуріанів по країнах

2025-04-09 18:50
Дуріан – король зі своєю вдачею

Його сезон – це час, коли справжні гурмани збирають валізи та вирушають до країн, де цей колючий делікатес розкриває свій аромат у всій красі. Дуріан не терпить суєти – він вимагає чекати, шукати, добувати, адже зустріч із нею завжди подія.

Де і коли ловити зоряну годину дуріана?

🌿 Таїланд (травень – вересень)

Тут правлять сорти Musang King, Monthong, Kan Yao, Chanee та Long Kang. У ці місяці відбуваються галасливі дуріанові фестивалі, а на плантаціях можна скуштувати свіжі плоди, зняті прямо з дерева – ароматні, густі, ще живі.

🌿 Малайзія та Філіппіни (травень – вересень)

У Малайзії особливо шануємо Musang King, а також шляхетний D24. Для любителів тонкої гастрономії – XO з горіховим смаком, Red Prawn із червоною м'якоттю та легкими морськими нотами, Tekka, D13. Філіппіни радують такими сортами, як Puyat, Sinta, Albay і Davao.

🌿 Індонезія (червень – вересень)

Тут вступають у гру Monthong, Musang King, Tekka, D163, Kan Yao та місцеві перлини – кожен сорт зі своїм характером, від ніжно-вершкового до терпкого, як карамель із серпанком.

🌿 В'єтнам (липень – жовтень)

Тут можна знайти Ri6, Cat Bi, Musang King і Monthong - солодкі, маслянисті, насичені сонцем.

🌿 Камбоджа (травень - серпень)

У Камбоджі дуріани дозрівають у провінції Кампот, де вирощують сорти Ang Siam (солодкий та кремовий), Nungoy (багатий на цукор) та Lychee (ніжний, як заварний крем). Тут його називають "turèn", і хоча місцеві жителі рідко розрізняють сорти, аромат і смак камбоджського дуріана підкорюють з першого шматочка.

🌿 Балі (грудень – березень)

На Балі сезон дуріанів триває з грудня до березня. Тут можна знайти такі сорти, як Duri Hitam (інші назви - Ochee або "чорний шип"), що відрізняється жовто-жовтогарячою м'якоттю і насиченим солодким смаком з гіркуватістю; Namlung (або Cumasi), що має світло-жовту м'якоть та грушоподібну форму; а також Super Tembaga з великими плодами та яскравою мідною м'якоттю.

Дуріан - не з тих, хто погоджується на дешеві побачення. Залежно від сорту та сезону ціна коливається від $5 до $50 за плід, але рідкісні екземпляри можуть коштувати значно дорожче. Та й сама природа любить вносити корективи і час плодоношення може зрушуватися залежно від погоди.

Так що мисливці за ароматною екзотикою тримайте ніс за вітром, валізи напоготові і вирушайте в подорож за смаком, який неможливо забути!


Автор: Марія Коропецька та Urban Fruitarian